مهم: نظر رسمی شورای نگهبان پیرامون طرح ممنوعيت فعاليت شركتهاي هرمي اعلام شد

تمام سهم تو از گلدكوئست!  (كوئستيها حتما بخوانند)


جزئیات طرح ممنوعیت فعالیت شرکت‌های هرمی به تصویب رسید


مجلس فعاليت شركتهاي مشابه گلدكوئيست را ممنوع كرد

كليات طرح ممنوعيت فعاليت شركتها و موسسات با ساختار هرمي يا شبكه بي‌انتها از قبيل گلدكوئيست تصويب شد خبرگزاری بی بی سی (بخش فارسی): 'از کارم استعفا دادم تا برای گلدکوئست بازاريابی کنم' دستگيري 105 سر شاخه گلدکوئيستدفتر شركت گلدكوئيست در ايران پلمپ شد 6 نفر به اتهام ادامه‌ي فعاليت‌ شركت گلدگوئيست در تهران دستگير شدندقاضي پرونده گلدكويست: مجلس طرح ممنوعيت فعاليت شركت‌هاي هرمي را بررسي كند درخواست دادستاني از هاشمي‌شاهرودي براي تفويض اختيارات ويژه به دادستان‌ها عضويت گلدكوست و گلدماين و شركت هاي مشابه حرام است پولهاي واريزي به "قمار شرکت 7 الماس" به یک بانک آمریکایی واریز می گردد برخورد قاطع با عاملان جذب سرمايه هاي مردم در گلدكوئيست قوانين کشور آمريکا و کانادا در ارتباط با فعاليت‌هاي بازاريابي چند سطحي نفرات اصلي شبكه هايي مثل گلدكوئيست "اخلالگر اقتصادي" محسوب مي شوند و مجازاتي از حبس تا اعدام در انتظار انهاست تفاوت‌هاي دادوستد قانوني با طرح هرمي استتار شده در قالب NM و MLM نشانه هایی برای سیستم ناسالم فروش شبکه ای عدم بازگشت نماينده گلدكوئيست حكم جلب وي را در پي دارد تصويب كليات طرح ممنوعيت بازاريابي شبكه‌اي گنج طلا یا چاه فنا! به نقل از سايت بی بی سی (BBC) يك فنجان چاي داغ با دو ریاضی دان جوان اين ها از گلدکوئیست هم خطرناک ترند! ضرورت ساماندهي فعاليت شركت هاي شبكه اي و هرمي خارجي - بخش آخر بررسي چگونگي و پيامدهاي فعاليت شركت هاي شبكه اي و هرمي خارجي در ايراندر صورت تاخیر در پرداخت فوری خسارت به شاکیان دفتر گلدکو ئیست در تهران پلمپ می شود بازاريابی زنجيره‌ای يا كلاهبرداری زنجيره‌اي - منبع: كلاهبرداری زنجيره‌اي مقدار ضرر مالی گلدکوئست به ایران و متوسط ضرر هر گلدکوئست‌باز - منبع: كلاهبرداری زنجيره‌ايارتباط قمار و بازاریابی شبکه‌ای - منبع: كلاهبرداری زنجيره‌اي «اگر بخواهيم » گلدکوئیست جمع شدني است

تبريك به دوستان و وطن‌پرستان

استمرار فعالیت گلدکوئیست اقتدار تصميم گيري ها را زير سؤال برده است مسئولان نظام خود را درگير كنندقاچاقچیان، محموله گلدکوئیست را به دریا ریختند

 
 

گزارشی از همايش بررسي شركتهاي گلدکوئيستي در دانشگاه تهران

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، دکتر حميدرضا كاتوزيان نماينده مردم تهران در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به 240 ميليون دلار ارز خارج شده از طريق شركت گلدكوئيست از كشور گفت: با اين سرمايه مي‌توان 20 كارخانه خودروسازي كشور را نوسازي، 360 هزار اشتغال مولد ايجاد و سالانه 300 هزار دستگاه خودرو توليد كرد.

دکتر حميدرضا كاتوزيان در همايش بررسي شركتهاي گلدگوئيستي در دانشكده فني دانشگاه تهران گفت: عملكرد شركتهاي گلدكوئيستي با ساختار هرمي و بازاريابي چند سطحي بر خلاف شرايط تجارت منصفانه (fair trade) است.
وي اظهار داشت: يكي از شرايط مبادله و تجارت در دنيا، تجارت منصفانه است، يعني پولي كه در قبال خريد يك كالا و يا خدمت پرداخت مي‌شود، بايد با هم سنخيت داشته باشند و اين قاعده مورد قبول همه سازمانهاي تجاري دنيا است، در حالي كه در شركتهاي گلد كوئيستي (شبيه گلدكوئيست) اين شرط اساسي تجارت منتفي است.
عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس با اشاره به طرح يك فوريتي مجلس براي جلوگيري از فعاليتهاي شركتي شبيه گلدكوئيست، گفت: با توجه به موج شكايت مردم مالباخته از فعاليت در شبكه شركتهاي مانند گلد گوئيست، مجلس به عنوان يك وظيفه حاكميتي و براي جلوگيري از زيان عده قابل توجهي از مردم و خروج ارز از كشور از اين طريق، طرحي براي جلوگيري از فعاليت شركتهايي از اين دست ارائه كرد.
كاتوزيان گفت: سابقه فعاليت شركتهاي با ساختار هرمي شكل و بازاريابي چند سطحي در ساير كشورهاي پيشرفته هم نشان مي‌دهد كه دولتها براي جلوگيري از رشد قارچ گونه اين شركتها قانونهاي مخصوص وضع كرده اند و مانع زيان ملي كشور خود شده اند.
وي ادامه داد: فعاليت شركت شبيه گلدگوئيست در آمريكا به نام ام وي (Amway) باعث پيدايش موج شكايتهاي مردمي از آن شد، و كنگره مجبور شد طرح محدود كردن فعاليت آن را بدهد، ولي با نفوذ اعضاي اين شركت در سناي آمريكا مانع توقف كامل آن شد ولي در عين حال فعاليت آن در اكثر ايالتهاي آمريكا ممنوع شد.
كاتوزيان گفت: گرچه يك شركت توليدي شبيه جنرال الكتريك شايد با برخي شكايتها براي عدم كيفيت محصول روبرو، شود ولي هيچ وقت با موج شكايت عمومي روبرو نمي‌شود، در حالي كه شركتهاي گلدكوئيستي پس از فعاليت، همواره با موج شكايت روبرو مي‌شوند.
عضو كميسيون صنايع مجلس با اشاره به موج شكايتهاي عليه گلدكوئيست در ايران، گفت: براي جلوگيري از خروج 240 ميليون دلار از طريق گلدكوئيست از كشور و پيشگيري از ضرر ديدن مردم، مجلس شوراي اسلامي به عنوان قسمتي از حاكميت،وارد مساله شد و طرح ممنوعيت فعاليت اين گونه شركتها را ارائه كرد و اميدواريم با تصويب هر چه زودتر آن، جلوي فعاليت شركتهاي ياد شده گرفته شود.
كاتوزيان خاطر نشان ساخت: طرح مجلس براي جلوگيري از فعاليت شركتهاي گلدكوئيستي با پشتوانه كارشناسي مركز پژوهشهاي مجلس تهيه شده و نمايندگان مجلس مراقب هستند كه در طرح ياد شده، فعاليت سالم شركتهاي ديگر تجاري در قالب تجارت الكتروني مانند فعاليت بازاريابي الكتروني شركتهاي بيمه، بازاريابي تجاري اينترنتي و تجارت الكتروني دچار خدشه و صدمه نشود.
وي در تشريح وظيفه حاكميتي در مقابل حفظ پول و سرمايه ملي گفت: اگر تعدادي از افراد تصميم گرفته پول خود را آتش بزنند يا در چاه بريزند، حاكميت مي‌تواند به عنوان وظيفه حفظ پول ملي و جلوگيري از تباه شدن قسمتي از سرمايه ملي وارد عمل شده و جلوي آن را بگيرد و نمي توان گفت، اين افراد مالك پول خود هستند و هر كاري مي‌خواهند سر آن در آورند.
كاتوزيان ادامه داد: بنابراين ورود مجلس به بحثهاي شركتهاي گلدكوئيستي از اين منظر است.
كاتوزيان گفت: بيشترين شكايتهاي مردمي از شكايتهاي گلدكوئيستي از قشر محروم جامعه و ساكنان جنوب تهران، اسلام‌آباد، شهرري و عامه مردم است، كه اينها حتي فرش‌زيرپا، تلويزيون و يخچال، طلاي زنها و ساير لوازم خانگي را فروخته‌اند و به اميد پولدار شدن وارد فعاليت شبكه هاي گلدكوئيستي شده‌اند.
وي ادامه داد: مراجعان به نمايندگان مجلس در اين خصوص با اظهار اين كه دچار ياس و نااميدي شده‌اند، حتي برخي از آنها قصد شكايت به مراجع قضايي ندارند، زيرا كساني كه آنها را به اين راه كشيده‌اند، دوست، فاميل، قوم و خويش يا از نزديكان آنها بوده‌اند و آنها فقط تحمل ضرر مي‌كنند و حاضر به شكايت رسمي نمي‌شوند.
كاتوزيان گفت: در شكايتهاي مطرح شده از شركت گلدكوئيست اين شركت با وجودي كه توان به كارگيري وكيلهاي توانا داشت، ولي با علم به نادرست بودن كار خود، اقدام به گرفتن وكيل نكرده و خواست شاكيان را قبول كردند.
عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس در مورد ساختار شركتهاي هرمي شكل و بازاريابي چند سطحي MLM گفت: اعضاي جذب شده به اين شبكه‌ها در دو رديف انتهايي عضويت (پايين‌ترين سطح و سطح قبل از آخرين رديف) هيچ دريافتي ندارند و در آن صورت 75 درصد اعضاي اين شبكه هيچ عايدي نخواهند داشت و اين نشان مي‌دهد، مبادله صورت گرفته به هيچ وجه شرط انصاف را ندارد و در قالب قانون تجارت هم نمي‌گنجد.

كاتوزيان گفت: براي تشويق مردم به فعاليت در اين شركتها به اصطلاح در باغ سبز نشان مي‌دهند و فردي كه تلويزيون با يخچال خود را مي‌فروشد، به او مي‌گويند او صاحب خودروي بنز الگانس مي‌شود، در حالي كه اين توهمي بيش نيست و فقط درصد ناچيزي از آن افراد به آن وعده مي رسند و اين نوع معامله طبق قانون تجارت همه كشورها از جمله ايران باطل است.
كاتوزيان گفت: شركتهاي شبيه گلدكوئيست با بكارگيري روانشناسان و جامعه‌شناسان قوي،شرايط كشورهايي مانند تركيه، پاكستان و ايران را مطالعه مي‌كنند و طبق عادت، فرهنگ و اعتقادات مردم برنامه‌ريزي مي‌كنند.
عضو كميسيون صنايع مجلس گفت: افرادي از مردم كه در اين شبكه‌هاي چند وجهي و هرمي شكل به كار گرفته مي شوند نه در قالب قانون كار قرار دارند، نه استخدام هستند و نه بيمه مي شوند.
وي افزود: با توجه به اين كه افراد جذب شده به اين شبكه‌هاي چند وجهي و نامحدود استعداد يكساني ندارند، موضوع به شكل غيرواقعي شكل مي‌گيرد و به گونه‌اي كه هم اكنون 350 تا 400 هزار نفر عضو شبكه گلدكوئيست هستند، مگر همه اينها بازاريابهاي برجسته هستند و اگر ايران اين همه بازارياب كاركشته داشت كه غمي نداشت، مگر مي‌شود كشوري كه حدود 70 ميليون نفر جمعيت دارد و حدود 6 ميليارد دلار صادرات غيرنفتي دارد، فقط حدود 400 هزار بازارياب مجرب داشته باشد.
وي گفت: مجلس طرح جلوگيري از فعاليت شركتهاي شبكه‌اي مانند گلدكوئيست با ساختارهاي هرمي بازاريابي چند سطحي و شبكه‌هاي نامحدود عضوگيري با قوت ادامه دارد و به عنوان حاكميت وظيفه جلوگيري از ضرر عامه مردم داريم.
گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس حاكي است، تالار شهيد چمران دانشكده فني دانشگاه تهران كه پر از دانشجويان، علاقمندان به بحث گلدكوئيست و تعدادي از افراد غير دانشجو عضو اين شبكه بود با شلوغي عده خاصي كه طرفدار فعاليت گلدكوئيست و از اعضاي شبكه بودند روبرو شد و بارها در بين بحثهاي كارشناسي با سوت و كف زدن و برهم زدن نظم جلسه با تذكر مجريان و سخنرانان روبرو شدند.
در ادامه نشست ياد شده حاضران طرفدار گلدكوئيست خواستار حضور يك نماينده خود در پشت تريبون شدند كه با وجودي كه نشست ياد شده به صورت سخنراني و پرسش و پاسخ كتبي اعلام شده بود، ولي با آن موافقت شد.
راضي شكيبي فردي كه خود را عضو شبكه گلدكوئيست و به عنوان نماينده طرفداران گلدكوئيست در اين نشست معرفي كرد، گفت: بين فعاليت شركتهاي هرمي شكل و بازاريابي شبكه‌اي (NWM) تفاوت وجود دارد و دادگاه بين‌المللي حمايت از شبكه‌هاي بازاريابي نت و رك ماركتينگ را به رسميت شناخته است.
وي افزود: سكه‌هاي ضرب شده در گلدكوئيست مورد تقاضاي مجموعه‌داران (كلكسيونرها) است و قيمت آن در WTO تعيين مي شود.
حميدرضا كاتوزيان در پاسخ شكيبي گفت: سازمان تجارت جهاني قيمت پايه كالاها را اعلام مي‌كند و قيمت محصولات فرعي مانند سكه و از جمله محصولات كلكسيوني توسط متقاضيان مشخص مي‌شود و هيچ سازماني قادر به اعلام قيمت اشياء عتيقه يا كلكسيوني نيست.
شكيبي در ادامه گفت: شركت QI محصولات خود را گران نمي‌فروشد و محصول بايد تضمين بانكي داشته باشد.
كاتوزيان در پاسخ گفت: شركتهاي گلدكوئيستي محصولي ارائه مي‌دهند، آن محصول از نظر ارزش كمتر از 10 درصد آنچه اعضاي آن مي‌پردازند، ارزش دارند و بهاي خدمات بانكي، بيمه و حمل و نقل هم اگر حساب شود بازهم شاهد فاصله معناداري بين قيمت واقعي آن كالا و بهاي پرداخت شده وجود دارد.
عضو كميسيون صنايع مجلس ادامه داد: من متخصص مهندسي مكانيك هستم، سكه‌هاي كه 10 ضرب دارد از نظر طراحي و قالب كار بيشتري نسبت به سكه يك ضرب در بر دارد. در حالي كه گفته مي‌شود اين سكه‌ها منحصر به فرد است.
نماينده مردم تهران گفت: مراجعه به اينترنت و جستجوي كلمه AMWAY مشخص مي‌شود كه چه موج شكايتي از مردم كشورها عليه آن شركت وجود دارد.
كاتوزيان در مورد بازاريابي شبكه‌اي گفت: اصل بازاريابي شبكه‌اي مورد قبول است، ولي شبكه هاي بازاريابي بايد عرض، طول، قد و قواره داشته باشد و در قالب قانون تجارت بگنجد، در حالي كه شركتهاي گلدكوئيستي يك شبكه نامحدود و نامعلوم دارد و در قالب قانون تجاري يا اقتصادي نمي‌گنجد و از امكان بازاريابي شبكه اي سوء استفاده مي شود.
كاتوزيان گفت: اگر مي‌خواهيد نشست مناظره برگزار شود، افرادي كه از طرف خود شركت گلدكوئيست معرفي شوند و از قبل گفته شود جلسه مناظره است، ما هم شركت مي‌كنيم ،ولي نشست حاضر سخنراني بود و قرار شد پرسشهاي حاضران به صورت كتبي مطرح شود.
گزارش خبرنگار ما حاكي است پس از اين پرسش و پاسخ، طرفداران گلدكوئيست كه عمده آنها دانشجو نبودند و از اقشار مختلف جامعه و تعدادي هم مسن تر از دانشجويان بودند از سالن خارج شدند،نظم و سكوت بر جلسه حكمفرما شد.

منابع: خبرگزاری فارس مورخ ۵/۴/۱۳۸۴

 http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8404050084

دادستان عمومی و انقلاب مشهدخبرداد:

دستگیری < 100 نفر از فعالان گلدکوئیست>  در مشهد

 

 شنبه 11 تير 1384
مشهد- خبرنگارکیهان:
یکصد نفر از افراد فعال و مرتبط با شرکت گلدکوئیست در مشهد دستگیر و در محاکم قضایی محاکمه می شوند.
حجت الاسلام سیدحسن شریعتی دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اعلام این خبر گفت:
با توجه به همکاری افرادی در مشهد با شرکت گلدکوئیست و پیگیری های به عمل آمده از فعالیت اقتصادی ناسالم حدود یکصد نفر از افراد فعال و مرتبط با این شرکت شناسایی و تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.
حجت الاسلام شریعتی افزود: فعالیت های اقتصادی افراد مرتبط با شرکت گلدکوئیست به ظاهر اقتصادی بوده اما به موجب قانون فعالیت این افراد ناسالم و نامشروع تلقی می شود و افراد دستگیر شده برابر قانون مجازات خواهند شد.
دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به برخی نارضایتی های مردم از دستگاه های اجرایی و نقش مدعی العموم، یادآور شد: دستگاه قضایی با تخلفات دستگاه های اجرایی برخورد خواهد کرد.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی نیز از تشکیل پرونده های اختلاس در محاکم قضایی خبر داد و با تایید پرونده اختلاس 50میلیون ریالی بدون ذکر جزئیات آن افزود: مشابه این پرونده ها وجود دارد و تعداد قابل توجهی به جرم اختلاس هم اکنون بازداشت شده اند که احکام آنها پس از صدور از سوی دستگاه قضایی اعلام خواهد شد.

منبع: روزنامه کيهان مورخ ۱۱/۴/۱۳۸۴ -> کليک کنيد...

مجموعه مقالات

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

«گلدکوئیست» سرمایه ما در جیب بیگانگان

 

دکتر کاتوزيان: گلدكوئست < ۲۴۰ ميليون دلار >  ارز از كشور خارج كرد.

 

شرق: نماينده مردم تهران در مجلس شوراى اسلامى با اشاره به ۲۴۰ ميليون دلار ارز خارج شده از طريق شركت گلدكوئست از كشور گفت: با اين سرمايه مى توان ۲۰ كارخانه خودروسازى كشور را نوسازى، ۳۶۰ هزار اشتغال مولد ايجاد و سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو توليد كرد. حميدرضا كاتوزيان در همايش بررسى شركت هاى گلدكوئستى در دانشكده فنى دانشگاه تهران گفت: عملكرد شركت هاى گلدكوئستى با ساختار هرمى و بازاريابى چند سطحى برخلاف شرايط تجارت منصفانه (fair trade) است. وى اظهار داشت: يكى از شرايط مبادله و تجارت در دنيا، تجارت منصفانه است، يعنى پولى كه در قبال خريد يك كالا و يا خدمت پرداخت مى شود، بايد با هم سنخيت داشته باشند و اين قاعده مورد قبول همه سازمان هاى تجارى دنيا است، در حالى كه در شركت هاى گلدكوئستى (شبيه گلدكوئست) اين شرط اساسى تجارت منتفى است.
عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس با اشاره به طرح يك فوريتى مجلس براى جلوگيرى از فعاليت هاى شركتى شبيه گلدكوئست گفت: با توجه به موج شكايت مردم مالباخته از فعاليت در شبكه شركت هايى مانند گلدكوئست، مجلس به عنوان يك وظيفه حاكميتى و براى جلوگيرى از زيان عده قابل توجهى از مردم و خروج ارز از كشور از اين طريق، طرحى براى جلوگيرى از فعاليت شركت هايى از اين دست ارائه كرد. عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس در مورد ساختار شركت هاى هرمى شكل و بازاريابى چندسطحى MLM گفت: اعضاى جذب شده به اين شبكه ها در دو رديف انتهايى عضويت (پايين ترين سطح و سطح قبل از آخرين رديف) هيچ دريافتى ندارند و در آن صورت ۷۵ درصد اعضاى اين شبكه هيچ عايدى نخواهند داشت و اين نشان مى دهد، مبادله صورت گرفته به هيچ وجه شرط انصاف را ندارد و در قالب قانون تجارت هم نمى گنجد. وى افزود: با توجه به اين كه افراد جذب شده به اين شبكه هاى چندوجهى و نامحدود استعداد يكسانى ندارند، موضوع به شكل غيرواقعى شكل مى گيرد و به گونه اى كه هم اكنون ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر عضو شبكه گلدكوئست هستند، مگر همه اينها بازارياب هايى برجسته هستند و اگر ايران اين همه بازارياب كاركشته داشت كه غمى نداشت، مگر مى شود كشورى كه حدود ۷۰ ميليون نفر جمعيت دارد و حدود ۶ ميليارد دلار صادرات غيرنفتى دارد، فقط حدود ۴۰۰ هزار بازارياب مجرب داشته باشد. در ادامه نشست راضى شكيبى فردى كه خود را عضو شبكه گلدكوئست و به عنوان نماينده طرفداران گلدكوئست در اين نشست معرفى كرد، گفت: بين فعاليت شركت هاى هرمى شكل و بازاريابى شبكه اى (NWM) تفاوت وجود دارد و دادگاه بين المللى حمايت از شبكه هاى بازاريابى نت ورك ماركتينگ را به رسميت شناخته است. وى افزود: سكه هاى ضرب شده در گلدكوئست مورد تقاضاى مجموعه داران (كلكسيونرها) است و قيمت آن در WTO تعيين مى شود. حميدرضا كاتوزيان در پاسخ شكيبى گفت: سازمان تجارت جهانى قيمت پايه كالاها را اعلام مى كند و قيمت محصولات فرعى مانند سكه و از جمله محصولات كلكسيونى توسط متقاضيان مشخص مى شود و هيچ سازمانى قادر به اعلام قيمت اشياى عتيقه يا كلكسيونى نيست. شكيبى در ادامه گفت: شركت QI محصولات خود را گران نمى فروشد و محصول بايد تضمين بانكى داشته باشد. كاتوزيان در پاسخ گفت: شركت هاى گلدكوئستى محصولى ارائه مى دهند كه آن محصول از نظر ارزش كمتر از ۱۰ درصد آنچه اعضاى آن مى پردازند، ارزش دارند و بهاى خدمات بانكى، بيمه و حمل ونقل هم اگر حساب شود باز هم شاهد فاصله معنادارى بين قيمت واقعى آن كالا و بهاى پرداخت شده وجود دارد. عضو كميسيون صنايع مجلس ادامه داد: من متخصص مهندسى مكانيك هستم. سكه هايى كه ۱۰ضرب دارد از نظر طراحى و قالب، كار بيشترى نسبت به سكه يك ضرب در بر دارد. در حالى كه گفته مى شود اين سكه ها منحصر به فرد است.

منبع روزنامه شرق مورخ ۶/۴/۸۴:http://www.sharghnewspaper.com/840406/html/bazr.htm#s249678

/ 8 نظر / 92 بازدید
محمد

سلام، فکر نکن با بستن نظر خواهی وبلاگت، نظر دادن برای ديگران امکان‌پذير نيست. اما بعد: شما که فتواهای مخالف گلدکوئست را از وبلاگت پخش مي‌کني؛ چرا اشاره‌ای به فتوای آيت الله حسينی روحانی نمي‌کنی؟ جناب نقشينه! شما اصولا چرا در دو نقش (و شايد هم بيش‌تر) بازی مي‌کنی؟ قايم شدن پشت اسم وطن‌پرست چه فايده‌ای برای شما دارد ؟

محمدزضا

شما یک خائن به این جوانان و مملکتید استدلال و دلیل های شما منطقی نیست.

محمد

جناب نقشینه! ... ۱- عزيز جان! شما که می‌نويسی نظر شورای نگه‌بان اعلام شد در ادامه‌ی همان خبر عباس کدخدايی گفت كه نظر رسمي و قطعي شوراي نگهبان در روزهاي آتي اعلام مي‌شود... پس اگرچه تصویب طرح در روزهای آتی چندان بعید به نظر نرسد اما تو چرا ۷ ماهه به دنیا آمدی؟! ... ۲- گفتی: «كسي كه هنوز اسمش به صورت مستعار مطرح است، شمائيد نه دكتر نقشينه» تاجايی که خاطرم هست؛ اسم بنده واقعی است. ۳- گفتي: «ما هم از ابتدا با نام وطن پرست مطلب نوشتيم و باز هم اين كار را خواهيم كرد» موضوع اين نيست که نام نقشينه‌ات مستعار است. موضوع اين است که همين نام وطن‌پرست که از ابتدا برای خودت برگزيدی مستعار و جعلی است. جناب نقشينه حنای تو برای کسی رنگی ندارد. همه اين موضوع را فهميده‌اند .

جاوید

تقديم به اميد نقشينه:ای مگس عرصه سيمرغ نه جولانگه توست

ا-ع

salam ba arze khaste nabashid man yek jomle migam: 2 noo khar darim ke savari midan ya azashoon savari migiran:khare sonnati & khare modern. naghshine az nooe kharaye moderne ke amoo katooz khoob balade azash savari begire.albatte khare moderne fahmidei hast chon baraye kari ke mikone yonjeye khoobi ham migire.omid jan faghat joori noshkhar kon ke too galoot gir nakone.hamchnan be savari dadan va noshkhar kardanet edame bede.khaste nabashi.

سجاد

باسلام به همه کوئسترها.خلاقيت ايرانی با گلد کوئست معنا ميابد.در ضمن اينها وطن پرستی نيست وطن فروشيست.عشق جوانان يک کار پر درامد و با کلاس است اگر می شناسيد معرفی کنيد (البته به غير از کوئست)

حميد

فقط در يک کلام عشق گلد کوئست

امين

سلام به همه.من خودم الان دارم کار میکنم و افتخار هم می کنم.من دانشجوی امیر کبیرم.واقعا کار از این بهتر ندیدم و نیست. فقط بگم هر چیزی را که محکوم کنیم؛از دست می دهیم.